Kde a jak se vyrábí

Ovocné tyčinky a chipsy Perry Court Farm se vyrábějí na domácí rodinné farmě v North Downs v anglickém Kentu. Ovoce, které se pěstuje udržitelný způsobem, bez pesticidů a zbytečných chemických látek se sbírá právě v době, kde je zralé. Nemusí se nikam přesouvat, ale rovnou se přímo zpracuje. Proto máte záruku maximální čerstvosti. Velká část práce na farmě se vykonává ručně, anebo způsobem šetrným k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se vyrábějí naše ovocné tyčinky? Čerstvé ovoce je důkladně umyté v čisté vodě a je precizně zkontrolované, než se zpracuje na pyré. Pro každou příchuť se zpracovává samostatné pyré, které se mísí s různým ovocem. Pyré se potom přesívá, aby se odstranili jadérka a stopky z jablek. Toto jemné pyré se potom přečerpá do misek a jemně a pomalu se suší při teplotě max. 45°C, než vlhkost dosáhne 5% a masa je celá rovnoměrně usušené. Potom se výrobek testuje na vlhkost, rozřeže na potřebnou velikost a zabalí.

Jak se vyrábějí naše ovocné chipsy? Čerstvé ovoce je ručně sbírané, když je zralé, uloží se do koše a následně se třídí. Přetříděné ovoce se umyje, zbaví jádřinců a znovu umyje. Potom se vizuálně zkontroluje a ovoce se znovu opláchne čistou vodou Potom se ovoce nakrájí na kroužky s tvarem chipsů. Ovocné chipsy se umístí na sušící pláty a jemně a pomalu se suší při teplotě max. 45°C přibližně 12 hodin, než jsou jablka suchá a křupavá a vlhkost je menší než 5%. Potom se chipsy na sušících plátech chladí cca 30 min a následně se balí.